Özel Nilüfer Vakfı Okuları

0224 245 22 11

Bizi Arayın

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Pzt - Cum 08:30-17:30

Pazar Kapalı

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Online Eğitim

Portalı

     

Vizyon&Misyon

Vizyon

Entelektüel zenginlik ve evrensel değerlerle öğrencilerimizin dünya vatandaşı (evrensel yurttaş) olmasını sağlamak ve Türkiye’nin lider eğitim kurumları arasında yer almak.

Misyon

Özgür bir ortamda, özgüveni güçlü, sorgulayan, ulusal değerleri özümsemiş, evrensel değerlerle sentezini yapmış, dijital çağın ihtiyaçlarıyla donanmış, İngilizce’yi akıcı biçimde konuşan, en az bir müzik aletini iyi düzeyde çalabilen, herhangi bir spor dalını amatör düzeyde de olsa yapabilen, sosyal ilişkileri güçlü, Atatürk İlke ve devrimlerini içselleştirmiş bireyler yetiştirmek.

Stratejimiz

Eğitim

Öğrencilerimize modern bir altyapı ve özgür bir ortam sunuyoruz. Eğitim araç ve yöntemlerini, öğrencilerimizin bilgiye ulaşmaktan keyif alacağı; yarışmadan yaşayarak öğreneceği ve deneyimleyerek bilgiyi kalıcı kılacağı şekilde belirledik.Güçlü bir analiz ve gelecek öngörüsüyle teknolojik, dijital araç ve kaynaklardan yararlanarak eğitim süreçlerini öğrencilerimiz için kolaylaştırdık.

Öğrenci

Her öğrencimize, “Yaşa – Öğren- Deneyimle – Bilgiyi Kalıcı Kıl” temel ilkemiz çerçevesinde eğitim fırsatı sunmak temel anlayışımız. Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerinin gelişimini desteklemek; sanat, spor ve sosyal etkinliklere etkin katılımını kolaylaştırarak özgüveni yüksek bireyler olmasını sağlamak; sosyal gelişimlerini takip ederek, güçlü bir rehberlik hizmeti sunmak;ana sınıfından lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimize “kodlama” eğitimi vererek, teknolojik ve dijital geleceğe hazırlamak; bilgisayarı, tableti ve akıllı telefonları yalnızca oyun oynadıkları birer araç olmaktan çıkartıp, teknoloji ve dijital ürünler geliştirebilecekleri birer araca dönüştürmek bizim öğrencilerimiz için olmazsa olmazlarımız.

Öğretmen

Öğretmenlerimizi kısa vadeli değil, uzun vadeli bir paydaş olarak görüyoruz. Güçlü bir eğitim için öğretmenlerimizin huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamı içinde olmaları çok önemli.Branşlarında en yetenekli, en başarılı ve en deneyimli öğretmenlerle çalışarak, onların da eğitim süreç ve planlamalarımıza etkin katılımlarını sağlamış oluyoruz.

Veli

Güçlü bir eğitim için velileri eğitim süreçlerimizin etkin bir parçası haline getirdik. Velilerin eğitim süreçlerine ve çocuklarının gelişim süreçleriyle ilgilifarkındalıklarını artırmak amacıyla özel konferanslar düzenleyerek gelişimlerini desteklemek.

Toplum

Kaliteli bir eğitimle nitelikli ve özgüvenli bireyler yetiştirirken, elde ettiğimiz bilgi ve deneyimleri içinde bulunduğumuz toplumla paylaşmak çok önemli. Önderlik ettiğimiz eğitim deneyimlerimizi geniş kitlelere yaymak ve ülkemizin, toplumumuzun gelişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek çok değer verdiğimiz bir durum.

DEĞERLERİMİZ

GÜVEN

Cumhuriyet ve demokrasi değerlerine bağlı, çağdaş ve bilimsel eğitim kurumu olmak.

ÖZGÜVEN

 Sosyal becerisi ve sorumluluk duygusu yüksek, inisiyatif sahibi bireyler yetiştirmek

FIRSAT EŞİTLİĞİ

Etkin burslarla başarılı ve yetenekli öğrencilerin kaliteli eğitim almasını sağlamak.

KALİTE

 Kaliteli eğitimi tüm öğrenciler için ayrımsız bir hak olarak sunmak.

YENİLİKÇİLİK

Her zaman en modern eğitim araç ve yöntemlerini kullanarak öğrencileri geleceğe hazırlamak.

TOPLUMSAL YARAR

 Eğitim tecrübelerini, toplumun farklı kesimleriyle paylaşmak; sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun gelişimine katkı sunmak.

GlobalCitizenAcademy