Özel Nilüfer Vakfı Okuları

0224 245 22 11

Bizi Arayın

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Pzt - Cum 08:30-17:30

Pazar Kapalı

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Online Eğitim

Portalı

     

Nilüfer Sosyal ve Kültürel Yardımlaşma Vakfı

nilufer-sosyal-ve-kulturel-yardimlasma-vakfimustafa-bozbey

Mustafa BOZBEY

Nilüfer Sosyal ve Kültürel Yardımlaşma Vakfı
NilVak Yönetim Kurulu Başkanı

Bundan 16 yıl önce, 2000 yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurt sevgisi ona verilen hizmetle ölçülür” sözünün de yol göstericiliğinde, doğup büyüdüğüm ve yurttaşlarımızın güveniyle “kent yöneticisi” olarak seçildiğim Nilüfer’e daha fazla yarar sağlamak amacıyla Nilüfer Vakfı’nı kurduk.

Nilüfer Sosyal ve Kültürel Yardımlaşma Vakfı, Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında, öncelikle Nilüfer halkına yönelik olmak üzere her türlü sosyal, kültürel, eğitsel, sportif ve sanatsal konularda etkinliklerde bulunarak, vakıf gelirlerini aydınlık bir geleceğin inşaasında olmazsa olmaz bir gereklilik olan eğitim konusunda değerlendiriyor, aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da ellerinden tutmaya, onların maddi ve manevi anlamda yanlarında olmaya özen gösteriyoruz.

Dayanışmanın önemine inanan bir vakıf olarak biliyoruz ki, toplumun tüm yaraları el ele verilerek, kenetlenerek sarılabilir. Nilüfer  Vakfı olarak, ihtiyaç sahiplerinin sorunlarını çözmeyi sorumluluğumuz olarak belirlerken, üniversite öğrencilerine verdiğimiz burslar da odaklandığımız “eğitim” konusunu güçlendiriyor.

Öğrenci bursları ile dar gelirli çocukların eğitimlerini sürdürülebilir kılmak öncelikli hedefimizdir.

Geride bıraktığımız 16 yılda, sosyal ve kültürel alandaki etkinliklerimizi geliştirirken, Kreş ve Gündüz Bakım evlerimiz ve Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’miz dışında da Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kalarak eğitimin her alanında var olmaya, yeni eğitim merkezleri kurarak, sürekli yenilenmeye, gelişmeye ve hep bir adım önde olmaya çalıştık.

Çağdaş Türkiye’nin aydınlık gençlerini yetiştirmeye yönelik hedeflerimiz doğrultusunda şimdi “Nilüfer Vakfı Ailesi” olarak kocaman bir adım daha atıyoruz.

Önümüzdeki eğitim-öğretim dönemi, Bursa ve Nilüferliler için, Özel Nilüfer Vakfı Okulları’nın açılmasıyla daha da özel olacak.

Çocuklarımızı, gençlerimizi anaokulundan itibaren, yalnızca akademik olarak değil, aynı zamanda kişiliğini güçlendiren, birey olmasının önünü açan, sosyal ortamlarla buluşturan bir anlayışla yetiştirecek olan Özel Nilüfer Vakfı Okulları, inanıyorum ki büyük bir gereksinimi giderecek.

1999’da kent yöneticisi olarak göreve başladığım Nilüfer’de daha ilk günlerden itibaren vurgulamakta olduğum, anaokulundan itibaren her çocuğun en az bir müzik aleti çalabilmesi, güzel sanatların bir dalıyla ilgilenmesi ve mutlaka bir spor dalını yapması yönündeki dileğim, bu okul çatısı altında gerçekleştirmeye çalışacağımız en önemli hedeflerden biri olacak.

İnanıyorum ki, Özel Nilüfer Vakfı Okulları hem ailelerimiz hem de gelecek nesillerimizin çatısı altında olmaktan gurur duyacakları bir kurum olacaktır.

Ben şimdiden,Özel Nilüfer Vakfı Okulları çatısı altında, çağdaş koşullar ve bilimin ışığında eğitim gören tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi, ailelerini, tüm yurttaşlarımızı saygıyla selamlıyor, aydınlık günler diliyorum.

GlobalCitizenAcademy