Özel Nilüfer Vakfı Okuları

0224 245 22 11

Bizi Arayın

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Pzt - Cum 08:30-17:30

Pazar Kapalı

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Online Eğitim

Portalı

     

Eğitim İlkelerimiz

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında kültürel, sosyal, eğitim, spor, sanat konularında etkinlikleriyle ihtiyaç sahibi Nilüferlilere yardımcı olmak ve öğrencilere burs olanakları yaratabilmek adına dikkat çeken işlere imza atan NilVak, bugün Bursalıların karşısına Özel Nilüfer Vakfı Okulları ile çıkıyor. çıtayı en yükseğe koyuyor.

Bursa’da eğitim dünyasına değer katan yaklaşımıyla Nilvak Kreşleri, Nilvak Özel Eğitim- Rehabilitasyon Merkezi ve yaz okullarıyla bir nesile benimsedikleri değerler sistemini aşılayan NilVak, şimdi de Özel Nilüfer Vakfı Okulları ile eğitimde çıtayı en yükseğe koyuyor.

Ezber bozan eğitim yaklaşımıyla çocukları yarıştırmadan, ayrıştırmadan hayatın içinde öğrenme kuramını benimseyen Özel Nilüfer Vakfı Okulları hem entelektüel birikimi hem sanatsal ve spor aktivitelerin yeterlilikleri hem de İngilizce’ye hakim dünya vatandaşı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Formül ise basit; yaşayarak öğret!

NEDEN ÖZEL NİLÜFER VAKFI OKULLARI?

En geç 3 yıl içerisinde İngilizce konuşuyor.

Bir enstrüman çalabiliyor.

Bir spor dalını profesyonel düzeyde yaşama geçirebiliyor.

Entelektüel düzeyine katkı sağlayacak temel ders içerikleriyle dünya vatandaşı oluyor.

Evde ödev yapmak yerine, an’da kalıyor aileyle iletişim zamanı yaratıyor.

Tüm bunları yaparken akademik anlamda başarılı oluyor.

egitim-ilkelerimiz-6

EĞİTİMDE KOPYALA YAPIŞTIR BİTTİ. NOKTA!

Keyifle yapılan her işin sonu an’ı kaçırmadan mutlu olmak üzerine kuruludur. Biz de bu felsefe ile hayatlarının en özgür, en keyifli zamanlarını çocuklarımızdan çalmadan hayatın içine yerleştirdiğimiz eğitim ve öğretim faaliyetleri ile yürütülebileceğini düşünüyoruz.

Bilgiye ulaşmaktan keyif alan, yarışmadan öğrenen, her gün parlayacak bir yönünü keşfeden, kendine güveni ego ile eşdeğer tutmayan ama her şeyden önemlisi hem öğrendikleriyle hem de kişiliklerine kattığımız değerlerle belleklerinde mutlu anılarla yer tutmayı hedefliyoruz.

4+2+2 EĞİTİMİN YENİ FORMÜLÜ:  STRES YOK

Eğitim sistemimizde yarıştırmak ve ayrıştırmak kaçındığımız temel unsurlardan biri.

Hayatta başarı düsturuyla öğrencilerimizin temel derslerdeki alt yapısını sağlam oluşturuyor; üstüne güçlü iletişim becerilerine sahip, değerlerine bağlı, şikayet etmeyen, çözüm üreten bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

İlkokulda İngilizce’nin akıcı bir şekilde konuşturulması eğitim altyapımızın odak noktalarından biri. Bu yüzden temel dersler dışında neredeyse tüm dersleri İngilizce yapıyoruz. Böylelikle çocuklarımızın haftanın yarısını yabancı dillerle geçirmesini sağlıyoruz.

Ortaokulun ilk iki yılında çocuklarımızın temel eğitimlerine devam edilirken son iki yıllarında ise TEOG özel programı ile sınava hazırlık sürecini stressiz biçimde ve başarılı sonuçlarla geçirmelerini sağlıyoruz.

egitim-ilkelerimiz-2
egitim-ilkelerimiz-7

TEKNİK BASİT YAŞA, ÖĞREN, DENEYİMLE, KALICI KIL

Deneyimlenmeyen hiçbir bilgi kalıcı değildir. Bu gerçekten hareketle: Öğrencilerimizi “Yaşa – Öğren- Deneyimle – Bilgiyi Kalıcı Kıl” döngüsü içine alıyor, onları yarıştırmıyor, ayrıştırmıyoruz. Öğrenme ile ilgili her türlü engeli ortadan kaldırmış oluyoruz.

Birlikte öğrenmenin, bildiğini paylaşmanın değerinin, ölçülemeyecek bir insani davranış olduğunu düşünüyor, eğitim perspektifimizi de bu duygularla şekillendiriyoruz.

İNGİLİZCE KONUŞTURACAK KADAR GÜÇLÜ EĞİTİM

İçi bir türlü doldurulamayan eğitim sistemindeki ezber uygulamaların işe yaramadığını görüyoruz. Biz ise iddia ediyoruz!

Çocuğunuza yüksek puanla öğrenci alan liseleri kazandırmanın yanı sıra ona dünya vatandaşı olabilmenin temel şartı olan İngilizceyi rahatça konuşabileceği şekilde öğretiyoruz.

Bunun da yolu hep iddia ettiğimiz, edeceğimiz basit gerçek:

Yaşayarak öğren!

ÖDEV “SİZ” OKUL

Okul çağında bir çocuğunuz varsa akşam yemeğinden sonra derin bir nefes alın! Ebeveynlerin ödev saati başlıyor…

Amacı dışına çıkan tüm eğitim faaliyetlerinin çocuklarımızı okuldan soğutmak dışında hiçbir anlamı olmadığını düşünüyoruz. Oysa öğrenme sınırlandırılamayacak kadar geniş bir dilimde olduğunda gerçek öğrenme oluyor. O halde kendimize neden engel koyuyoruz?

Ebeveynlerin çocuklarıyla kuracakları güçlü bağların, onların öğrenme sürecine olan katkısının farkında olarak birlikte geçirecekleri zamanı ödevlerle değil; konuşarak, sorarak, araştırarak, oyunlar oynayarak öğrenme üzerine kurguluyoruz. Aileyle geçirilecek güzel zamanların arasına başka şeyler girsin istemiyor mutlu çocukların hayatta her zaman başarılı olacağını biliyoruz.

egitim-ilkelerimiz-3
egitim-ilkelerimiz-1

ENTELLEKTÜEL ZENGİNLİK, EVRENSEL VİZYON

Akademik başarının tek ölçüt olmayacağının bilinciyle öğrencilerimizin, entelektüel gelişimlerine destek olarak farklılıklarıyla güçlenmelerini arzu ediyoruz. Kas gelişimine ve ilgisine göre her öğrencinin hayat boyu spor düsturuyla bir dalda kendisini profesyonel anlamda geliştirmesi gerektiğini önemsiyor, bir müzik aletini iyi düzeyde çalabiliyor olmanın kişisel gelişimine yapacağı katkıyı görmezden gelmiyoruz.

Üstelik tüm bunları sporda, sanatta, sosyal ve kültürel tüm alanlarda ‘İngilizce’ ile birleştiriyoruz.

BAŞARI ÖNCE KENDİNİ ÖDÜLLENDİRİR

Akademik başarının ön planda tutulduğu eğitim sistemine karşı çıkıyor, beklentileri en üst düzeye çekiyoruz. Hangi alanda olursa olsun başarı kendini ödüllendirir diyerek, Türkiye’de kolej düzeyinde ilk kez uygulanan spor ve sanat burslarıyla hem kendi öğrencilerimize burslu eğitim görme olanağı sunuyor hem de okulumuzda eğitim görmek isteyen öğrencileri yetenekleriyle ödüllendiriyoruz.

Her yıl, alanında en iyilerin belirlediği seçici kurulun tarafsız seçimiyle oluşturulan burs sisteminde yüzde 50’ye varan burs olanağı sunuyoruz.

GlobalCitizenAcademy