Özel Nilüfer Vakfı Okuları

0224 245 22 11

Bizi Arayın

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Pzt - Cum 08:30-17:30

Pazar Kapalı

Özel Nilüfer Vakfı Okulları

Online Eğitim

Portalı

     

Devlet Destekleri

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere yönelik eğitim öğretim desteği sunmaktadır. Bu desteklerin miktarı, başvuru takvimi ve başvuru koşulları MEB’in her eğitim öğretim yılı öncesi belirlediği takvim içerisinde duyurulmaktadır.

MEB, 2016-2017eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim kurumlarındaki öğrenciye 2 bin 860 lira, ilkokuldaki öğrenciye 3 bin 440 lira, ortaokuldaki öğrenciye 4 bin lira, lisedeki öğrenciye 4 bin lira ve temel lisedeki öğrenciye ise 3 bin 440 lira destek verileceğini duyurmuştur.

2017-2018 eğitim öğretim yılı için özel okulların ve öğrencilerin teşvik başvuruları, Ağustos- Eylül aylarında alınması beklenmektedir.

Tercih işlemi yapmaya hak kazanan öğrenciler MEB’in web sitesinde ilan edilmektedir. Özel okullar MEBBİS modülü üzerinden, öğrenciler ise kayıtlı

bulundukları resmi ya da özel okullardan bu destekler için başvuruda bulunabilir.

Özel Nilüfer Vakfı Okulları’nda öğrenim görebilmek için tercih hakkı kazandıktan sonra, MEB’in açıklayacağı takvim içerisinde Özel Nilüfer Vakfı Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi’ni tercih etmeniz gerekmektedir.

Eğitim öğretim destekleriyle ilgili duyuruları okulumuz web sitesinin “Duyurular” sayfasından takip edebileceğiniz gibi, MEB’in Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün web sayfasından (http://ookgm.meb.gov.tr)  takip edebilirsiniz.

2017-2018 eğitim öğretim dönemi “özel okul teşvik başvuları” hakkında ayrıntılı bilgi almak için, tıklayınız…

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız. 

GlobalCitizenAcademy